جاذبه های گردشگری اصفهان

سفر مجازی به اصفهان، آشنایی با جاذبه های گردشگری اصفهان

4/5 - (4 امتیاز)

سفر مجازی به اصفهان، جاذبه های گردشگری اصفهان بی شک می توانند از جمله بهترین جاذبه های کشور باشند و با بازدید از این جاذبه ها می توانید با تاریخ غنی ایران بیشتر آشنا شوید. جاذبه های اصفهان از مراکز تاریخی گرفته تا مراکز طبیعی، دیدنی خواهند بود و بی شک سفر به این شهر می تواند مزیت های بسیاری داشته باشد و به همین دلیل شاهد برگزاری تور های متعددی به مقصد اصفهان هستیم و مسافران بی وقفه کلیه فصل های سال را به بازدید از این شهر زیبا و بی نظیر انتخاب می کنند.

ویدیو سفر مجازی به اصفهان

در این ویدیو قصد داریم بخشی از گنجینه تاریخی گردشگری شهر اصفهان را به شما نشان دهیم. امیدواریم از این ویدیو لذت ببرید:

جاذبه های گردشگری اصفهان

در کلیه فصول سال شاهد وجود گردشگران در این شهر هستیم اما اصفهان فصل های بهار و پاییز بیشترین بازدید کننده را خواهد داشت و دلیل آن را می توان آب و هوای مناسب این فصول دانست. آشنایی داشتن با جاذبه های اصفهان سبب خواهد شد تا بتوانید تک تک جاذبه ها را هدف قرار داده و سفری لذت بخش برای خود رقم بزنید. اصفهان به دلیل اینکه دارای گردشگران بسیاری از جای جای نقاط جهان می باشد مراکز تفریحی بسیاری را نیز در خود جای داده که می توانید انواع تفریحات لذت بخش را در این مراکز تجربه کنید. در ادامه سعی کرده‌ایم برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان را مورد بررسی قرار دهیم:

جاذبه های گردشگری اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان

میدان نقش جهان از جاذبه های گردشگری اصفهان

بی شک یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان را می توان میدان نقش جهان دانست و شاید ساعت ها شما را غرق در خود نماید چرا که تماشای یک میدان قدیمی بزرگ در وسط سازه های تاریخی موردی است که شاید در کمتر جایی بتوانید همچنین صحنه ای را مشاهده کنید.

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان

این میدان از جمله بهترین های جهان می باشد که ۵۰۷ متر طول و ۱۵۸ متر عرض دارد و در اطراف خود ۴ اثر تاریخی مختلف دارد که بازدید از آنها مراجعه به این میدان را لذت بخش تر خواهد کرد. این سازه ها: مسجد شیخ لطف الله، سر در بازار قیصریه، مسجد امام و کاخ عالی قاپو هستند که تک تک آنها قدمتی به طول تاریخ دارند. گردشگران میدان نقش جهان را هم به منظور بازدید از جاذبه ها و هم به منظور خرید هدف قرار می دهند چرا که دور تا دور میدان را بازار های دو طبقه تشکیل می دهد و انواع لوازم و سوغاتی ها در این مراکز به فروش می رسند.


بیشتر بخوانید: بهترین زمان سفر به اصفهان


این میدان در زمان صفویان ساخته شد و در زمان ساخت آن اصفهان به عنوان پایتخت صفویان انتخاب شده بود. در وسط این میدان بازی هایی مثل؛ قاپوق اندازی و چوگان برگزار می شد و شاه صفویان به تماشای این مسابقات می نشست. برخی از بخش های این میدان در دوران قاجاریه تخریب شد اما در زمان پهلوی و انقلاب کلیه کار های مرمت و بازسازی آن به اتمام رسید و امروزه می توانید آن را به مانند روز اول مشاهده کنید. این میدان بی شک یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان خواهد بود و بدون بازدید از آن نباید اصفهان را ترک کرد.

عالی قاپو از مکان های دیدنی اصفهان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اصفهان که در همان میدان نقش جهان واقع شده را می توان عمارت عالی قاپو دانست که اوج معماری ایرانیان را به تصویر خواهد کشید و بازدید از آن می تواند هر بیننده ای را به وجد آورد. این کاخ روبروی مسجد شیخ لطف الله واقع شده و یکی از بنا های سالم مانده از دوران صفویه می باشد.

عمارت عالی قاپو

عمارت عالی قاپو

شاه زمان در این امارت با بزرگان مملکت به مشاوره می نشست و این کاخ در ۶ طبقه ساخته شده و هر یک از طبقات به نوعی متفاوت تزئین شده که تماشای آن عاری از لطف نخواهد بود. یکی از دلایلی که نام این کاخ را در میان جاذبه های گردشگری اصفهان آورده را می توان وجود تالار طبقه ششم آن دانست که به اتاق صوت معروف می باشد. این اتاق به گونه ای ساخته شده که اصوات به گونه ای سلیس به گوش شنونده خواهد رسید و به همین دلیل شاه صفوی در این اتاق جلسات خود را برگزار می کرد و با سخن گفتن وی تمامی حضار صدای او را می شنیدند. برای بازدید از کاخ عالی قاپو باید ۵ هزار تومان پرداخت نمایید.


خرید بلیط هواپیما اصفهان تهران


عمارت هشت بهشت در اصفهان

یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان را می توان عمارت هشت بهشت دانست که این بنا نیز در زمان صفویان ساخته شده و از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار می باشد. در این عمارت حاکمان صفوی سکونت داشتند  و باغ زیبای نقش جهان دور و بر این سازه زیبا را تشکیل داده است و بی شک گشت و گذار در این باغ می تواند لذت بسیاری داشته باشد.

عمارت هشت بهشت از جاذبه های گردشگری اصفهان

عمارت هشت بهشت

شاه اسماعیل اول کار ساخت این عمارت را آغاز کرد که دارای دو طبقه بوده و در ۸ ضلع ساخته شده است و یکی از دلایلی که این بنا را به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری اصفهان تبدیل کرده را می توان شبیه نبودن هیچ یک از بخش های آن به یکدیگر دانست. در بخش وسطی تالار یک حوض هشت ضلعی به چشم می خورد که کاملا از سنگ مرمر ساخته شده و از آن با نام حوض مروارید یاد می شود. این بنا در نزدیکی مرکز شهر واقع شده و برای بازدید از آن ۳ هزار تومان برای ایرانیان اخذ خواهد شد.

چهل ستون از جاذبه های گردشگری اصفهان

بی شک یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان را می توان چهل ستون دانست که در بسیاری از اشعار شاعران از آن یاد شده و دلیل آن را می توان زیبایی معماری و سازه بی نظیر آن دانست. باغ چهل ستون و حوضچه ای که در بخش جلویی  سازه آن قرار گرفته به زیبایی هرچه تمام تر آن افزوده است و بدون وجود حوضچه روبرویی آن چهل ستونی وجود نخواهد داشت چرا که منظور از چهل ستون ستون هایی است که هم در معماری وجود دارند و هم در آب شوق آنها دیده می شود و در حقیقت بنای چهل ستون دارای ۲۰ ستون می باشد.

چهل ستون اصفهان از مکان های دیدنی اصفهان

چهل ستون اصفهان

چهل ستون در وسط یک باغ به وسعت ۶۷ هزار متر مربع واقع شده و این باغ در دوران گذشته با نام باغ جهان نما شناخته می شد. باغ چهل ستون در خیابان استانداری میدان امام حسین قرار گرفته و برای بازدید از آن ۵ هزار تومان به ازای هر نفر اخذ خواهد شد. عمارت چهل ستون در حقیقت محل قرار حکمرانان صفوی با میهمانان و شخصیت های مهم خارجی بوده است و مشاهده در و پنجره های آن نشان دهنده معماری اصیل ایرانی در آن خواهند بود. بازدید از بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان بدون دیدن چهل ستون به اتمام نخواهد رسید و به همین دلیل در صورت سفر به اصفهان حتما از چهل ستون دیدن نمایید.

مسجد جامع از جاذبه های گردشگری اصفهان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اصفهان را می توان مسجد جامع این شهر دانست که یکی از قدیمی ترین مراکز مذهبی ایران به شمار می رود. این مسجد به عنوان قدیمی ترین سازه در اصفهان شناخته می شود که در دوره سلجوقیان ساخته شده اما در دوران صفویه مرمت هایی بر روی آن انجام شده که به نوعی سبک و سوی آن را تغییر داده است.

مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع اصفهان

بر پایه اکتشافاتی که در این مسجد انجام شده زمان ساخت آن را به دوران قبل از اسلام نیز نسبت می دهند. آثار مربوط به دوران آل بویه نیز در این مسجد مشاهده می شود و به همین دلیل قدمت این مسجد بسیار زیاد بوده و بازدید از آن قدمت تاریخ را به نمایش در خواهد آورد. این مسجد در میدان قیام و در خیابان علامه مجلسی واقع شده و به سهولت می توانید آن را هدف قرار دهید. گشت و گذار در این مسجد و محله های اطراف آن نمایش گر سازه های سلجوقیان و دوره های قبل از آن خواهند بود.

سی و سه پل از جاذبه های گردشگری اصفهان

یکی دیگر از مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان را می توان سی و سه پل دانست که بی شک همگان با آن آشنایی داشته و یا عکس های بی نظیر آن را مشاهده کرده اند. این پل دارای ۳۳ دهانه می باشد که در دوران حکومت شاه عباس صفوی بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شده و قدمت آن به سال ۱۰۰۸ هجری قمری باز می گردد.

سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل اصفهان

در طول دوران صفوی این پل میزبان مراسمات آب پاشان و خاج شویان ارامنه در این شهر بود و این پل به عنوان یکی از شاهکار های معماری ایران در عهد صفوی به شمار می رود. این پل زیبا که به جرات به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان به شمار می رود ۲۹۵ متر طول داشته و عرض آن به ۱۴ متر می رسد. این پل در موقعیت مناسبی قرار گرفته و بازدید از آن رایگان خواهد بود.

دیگر جاذبه های گردشگری اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان در موارد ذکر شده خلاصه نخواهد شد و با سفر به این شهر می توانید جاذبه های متنوعی را در آن مشاهده کنید که بی شک یکی از بهترین سفر های گردشگری برایتان خواهد بود. از دیگر جاذبه های گردشگری اصفهان می توان به: منار جنبان، باغ پرندگان، پل خواجو، کلیسای وانک، باغ گل ها، قلعه سارویه، بازار قیصریه، حمام شیخ بهایی و … اشاره کرد.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *