جاذبه های دیدنی سوئیس

5/5 - (21 امتیاز)

جاذبه های دیدنی سوئیس، کشور سوئیس در نیمه غربی قاره سبز با طبیعتی دلپذیر و کوهستانی قرار دارد. پایتخت کشور سوئیس شهر برن و دو قطب اقتصادی مهم کشور، شهرهای ژنو و زوریخ هستند.

سوئیس کشوری است چند زبانه و زبان های آلمانی، فانسوی، ایتالیایی و رومانیایی در این کشور به رسمیت شناخته شده اند.

کشور سوئیس طولانی ترین سابقه بی طرف ماندن را در منازعات جهانی دارد و از این رو میزبان سازمان های بین المللی ای مانند صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی و یکی از دفتر های سازمان ملل است. این کشور را میتوان به سه بخش کوه های الپ، فلات سوئیس و کوه های ژورا در شمال غربی آن تقسیم بندی کرد.

کشور سوئیس را نمیتوان با منظره های مسحور کننده کوهستان آلپ و دهکده های رمز آلودی که گویا از یک کتاب قصه خارج شده اند، نادیده بگیریم.

قله های پوشیده از برف آلپ، دریاچه های درخشانی با آب های آبی رنگ، دره های سبز زمردین، یخچال های طبیعی و دهکده های کنار دریاچه های زیبا، کشور سوئیس را بسیار رویایی و مثل یک داستان درون یک کتاب قصه تبدیل میکند.

به دلیل طبیعت کوهستانی کشور سوئیس، شرایط فعالیت های بسیاری مانند پیاده روی کوهستانی، دوچرخه سواری، کوهنوردی، پاراگلایدر سواری، اسکی و سورتمه سواری در این کشور مهیا است. گردشگران علاوه بر مناظر طبیعی بی مانند کشور سوئیس، میتوانند از جاذبه های دیدنی سوئیس ،  فرهنگی و تاریخی این کشور نیز بازدید کنند.


جهت دریافت بلیط هوپیما می توانید به صورت آنلاین و 24 ساعته از وب سایت گت بیلیت اقدام کنید.


چنانچه شما علاقمند به تاریخ هستید، شهر هایی مانند زوریخ، جنوا و لائوسان، موزه ها، گالری ها، ابنیه تاریخی و فستیوال های نوین موسیقی بسیاری را در خود جای داده اند. پایتخت سوئیس، شهر برن، شهری با سبک قرون وسطایی است که سواحل رودخانه ای را در بر گرفته است.

در مقاله جاذبه های دیدنی سوئیس به برخی از گردشگر پذیرترین و بهترین مکان هایی میپردازیم که در سفر به کشور سوئیس نباید بازدید آنها را از دست بدهید.

کوه ماترهورن

  • کوه ماترهورن

کوه ماترهورن قله نمادین و نوک تیز کشور سوییس، یکی از بلند ترین کوه ها در رشته کوه های آلپ است.

کوه ماترهورن در مرز بین سوئیس و ایتالیا واقع شده است و قله آن 4478 متر ارتفاع دارد. و هر یک از چهار دیواره ی بلند آن به سمت یکی از چهار قطب اصلی است. اولین صعودی که در کوه ماترهورن به سال 1865 انجام شد، زمانی که چهار کوهنورد در زمان فتح قله سقوط کردند، پایان غم انگیزی داشت.

امروزه با کمک تکنولوژی های روز، مسیر فتح قله ماترهورن ایمن است و در هر تابستان کوهنوردان با تجربه و حرفه ای بسیاری از آن با هدف فتح قله، از مترهورن بازدید میکنند.

در دامنه قله مقتدر ماترهورن، روستای زرمات با جاذبه هایی مانند درشکه هایی که با اسب کشیده میشوند، کلبه هایی ییلاقی ظریف و هتل ها و رستوران هایی با کیفیت بین المللی، واقع شده است.

برای حفظ کیفیت هوا و محیطی آرام، وسایل نقلیه که دارای موتور هستند اجازه تردد در روستای زرمات را ندارند.

در فصل زمستان، اسکی بازان میتوانند شیب ها و مسیر های اسکی با طول بیش از 300 کیلومتر را اسکی کنند. در فصل تابستان رشته های شنا و تنیس حرفه ای در کنار پیاده روی کوهستان، دوچرخه سواری و کوهنوردی در کوه های اطراف، از فعالیت های محبوب بیشتر گردشگران هستند.


بیشتر بخوانید: مردم ایران به چه کشورهایی بدون ویزا میتوانند سفر کنند؟


  • یونگفراو- بام اروپا

یکی از محبوب ترین فعالیت ها در زمان سفر به برنیز اوبرلند زیبا، سفر با قطار به یونگفراو، بام اروپا  است، با یک تراس بزرگ برای تماشای مناظر اطراف و یک رصد خانه علمی که در ارتفاع 3454 متری بالای از سطح دریا قرار گرفته است.

طولانی ترین یخچال طبیعی اروپا، یخچال طبیعی آلتِش بزرگ، که یکی از میراث طبیعی ثبت شده در یونسکو است، از یونگفراو آغاز میشود. مسیر اریگر مشهور از ایستگاه یخچال طبیعی اریگر آغاز و به ارتفاعات کوه های آلپ میرسد و به سنگ های دامنه شمالی ختم میشود.

دیگر مسیر های پیاده روی معروف شامل راه پانورامای آفتابی به سوی جنوب یخچال طبیعی جورج و اُپفلشوِشلیواگ است. این مسیر در ارتفاع بالا از هُلِنستِین به برَندِگ از میان دشت های پر گل عبور میکند، به سوی مراتع کوهستان آلپ میرود و به زمین های جنگلی میرسد. افرادی که خیلی طرفدار ورزش نیستند میتوانند سوار قایق های گوندولا و تراموای برقی شوند و به سوی نقاط عکاسی و خوش منظره بر فراز دره لاوتربرنِن، بروند.

گریندلوالد خوش منظره،یک روستای یخچالی در منطقه یونگفراو، که یک پایگاه عالی برای ماجراجویانی است که میخواهند کوه های اطراف را گردش کنند، میباشد. این روستا پای کوه های پوشیده از برف جا خوش کرده است و از دیرباز یکی از پاتوق های معروف گردشگران کشور سوئیس بوده است. در فراز دره کوهستان آلپ وترهورن تاج شکل و اِیگِر ناب رو به شمال، که یکی از مشکل ترین و دراماتیک ترین قلل برای صعود کوهنوردان است، قرار دارند. در میان کوه ها، دو یخچال طبیعی گریندِلوالد جا خوش کرده اند. برای داشتن بهترین منظره، فائولهورن، در ارتفاع 2681 متری مناظر پانورامای نفسگیری از قله های عظیم را به گردشگران تقدیم میکند.

  • اینتِرلِیکن

بین دریاچه تان به سوی  غرب و دریاچه بریِنز به سوی شرق، شهر اینتِرلِیکن یکی از قطب های گردشگری محبوب در تابستان است. در مرکز شهر، هُهِماتِ یک اعجاز برنامه ریزی شهری با فضای بازی 35 هکتاری، قرار دارد. باغ های گل، هتل ها و کافه های بسیاری هُهِوِگ را احاطه کرده اند. بلوار اصلی با مناظر نفس گیری از کوهستان از این منطقه عبور میکند. قله های سر به فلک کشیده اِیگر، مُنش و برج یانگفَراو در بالای شهر، موقعیت های عالی ای را برای ماجراجویان فراهم میکند. پیاده روی کوهستان، کوهنوردی، فرود آمدن از کوه و قایقرانی کایاک از فعالیت های اصلی گردشگران در این منطقه هستند.

بیش از 45 مسیر قطار کوهستانی، تراموای برقی، تلکابین و تلسیژ های مخصوص اسکی بازان، گردشگران را به ییلاق های اطراف منتقل میکنند و فرصت های بسیاری برای تماشای مناظر از بالا را فراهم میکند.

در فصل زمستان اسکی بازان و اسنوبرد سواران میتوانند از میان مسیر های موجود در مناطق اطراف شهر یا مسیر های گسترده و شبکه ای دیگر موجود در سراسر کشور سوییس انتخاب کنند. در تابستان، پاراگلایدر سواری از بیتِنبرگ-نیِدِرهورن انجام میشود. جهت لذت بردن از مناظر از ارتفاع پایین تر، میتوانید سوار قایق های بخار کلاسیک برای یک گردش خاطره ساز بر روی دریاچه شوید.

لوسِرن

  • لوسِرن

یک دریاچه آبی درخشان را در میان کوه ها، یک شهر قرون وسطایی بدون ماشین،پل های مسقف، تفرج گاه های روی اسکله، ساختمان های تاریخی با نقاشی های دیواری، میدان های عمومی آفتاب گیر با آبنماهای خروشان را تصور کنید. تعجبی ندارد که لوسِرن یکی از بهترین مناطق گردشگر پذیر کشور سوییس است.

شهر لوسِرن به خاطر کنسرت های موسیقی کلاسیکش مشهور است. این شهر، یک نمونه بی نقص از یک شهر سوئیسی است که تکنوازان، رهبران ارکستر و گروه های ارکستر مشهور را به سوی فستیوال بین المللی موسیقی سالانه خود، میکشاند.

مرکز فرهنگی و انجمن ها این شهر، خانه سالن های کنسرت در سطح جهانی است. یکی از نقاط برجسته معروف شهر لوسِرنکشور سوئیس، پل چاپِل است که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است.

طرفداران تاریخ از موزه حمل و نقل سوئیس با نمایشگاه های گسترده در همه عرصه های حمل و نقل، شامل حمل و نقل هوایی و فضایی، لوکوموتیو های ریلی و یک سیاره نما، لذت خواهند برد.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *