راهنمای سفر به بندرعباس

4.9/5 - (16 امتیاز)

راهنمای سفر به بندرعباس، شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان و در قسمت شمالی تنگه ی هرمز قرار دارد. شهر بندرعباس با وسعت 27316 کیلومتر مربع، یکی از بزرگترین بندرهای ایران محسوب میشود. این شهر از سمت جنوب با جزیره قشم، از سمت شمال با شهر حاجی آباد، از سمت شرق با شهرستان میناب و از سمت غرب با بندر لنگه همسایه میباشد.

بندرعباس علاوه بر اینکه یک مکان تفریحی و گردشگری است، یک مرکز تجاری نیز به حساب می آید. قدمت این شهر به قرن هشتم باز میگردد و از آنجایی که این شهر به دستور شاه عباس اول پادشاه دوره ی صفویان ساخته شد نام این شهر بندرعباس گذاشته شد. آب هوای این شهر از نظر جغرافیایی گرم و مرطوب است. شهر بندرعباس در فصل زمستان، خنک با بارندگی کم و در فصل تابستان گرم و مرطوب میباشد. به دلیل وجود دریا رطوبت در هوای شهر وجود دارد و خشک نیست. شهر بندرعباس سالانه گردشگران زیادی را از لحاظ تجارت و تفریح به سمت خود جذب میکند.

بندرعباس,راهنمای سفر به بندرعباس

بندرعباس

اطلاعات ضروری بندرعباس:

کد بندرعباس: 076

در فرودگاه بین المللی بندرعباس، به صورت همه روزه پروازهای داخلی و خارجی برقرار میباشد.

سفر با قطار در بندرعباس به شهر تهران به صورات روزانه میباشد و سفر به شهرهای دیگر در روزهای مختلف برقرار میباشد.

مسیر زمینی نیز همه روزه از تنها پایانه ی مسافربری خلیج فارس بندرعباس، به شهرهای گوناگون برقرار است.

امکان سفر دریایی به جزیره قشم، لارک و جزیره هرمز از پایانه ی سفر دریایی در بندر شهید حقانی این شهر امکان پذیر میباشد.

محل اقامت در بندرعباس:

زمانی که شما به شهر بندرعباس سفر میکنید نیازی نیست نگران محل اقامت خود باشید. بسته به سلیقه تان میتوانید سوئیت اجاره کنید یا در هتل بمانید. ما در این مقاله تعدادی از هتل های این شهر را به شما عزیزان معرفی میکنیم.

  • هتل آپادانا: هتل آپادانای بندرعباس نزدیکی فرودگاه شهر و مراکز خرید قرار دارد. این هتل از لحاظ امتیاز دو ستاره میباشد. همچنین از لحاظ کیفیت، تمیزی و امکانات رفاهی نیز دارای سطح خوبی است.

آدرس این هتل: بندرعباس، بلوار امام خمینی، پشت مرکز خرید سیتی سنتر/ تلفن تماس: 32251503 -076

  • هتل هما: هتل همای بندرعباس کنار دریای خلیج فارس قرار دارد و شما میتوانید هنگام استراحت از تماشای این منظره زیبا لذت ببرید. این هتل از لحاظ امتیاز پنج ستاره میباشد و امکانات تفریحی و رفاهی زیادی برای مسافران خود در نظر گرفته است. هتل هما یکی از برترین هتل های شهر بندرعباس میباشد و از اقامت در این مکان پشیمان نخواهید شد.

آدرس این هتل: بندرعباس، بلوار پاسداران، خیابان معراج. / تلفن تماس: 15553080 -076

  • هتل اطلس: هتل اطلس در مرکز شهر قرار دارد. این هتل نیز از لحاظ کیفیت، تمیزی و امکانات رفاهی نیز سطح خوبی دارد.

آدرس این هتل: بندرعباس، چهارراه قدس.

  • هتل گوهرشاد: هتل گوهرشاد از نظر موقعیت مکانی نزدیک به بازار و فرودگاه میباشد. این هتل از لحاظ امتیاز دو ستاره میباشد. همچنین این هتل از کیفیت و امکانات رفاهی بسیار خوبی برای شما عزیزان برخوردار است.

آدرس این هتل: بندرعباس، بلوار آزادی، کنار پارک ملت. / تلفن تماس: 16666532 -076

  • هتل هرمز: هتل هرمز بندرعباس در کنار دریای خزر ساخته شده است و دارای منظره ای چشم گیر و زیبا میباشد. این هتل بسیار زیبا از لحاظ امتیاز پنج ستاره است و یک هتل بین المللی با بهترین امکانات رفاهی ـ تفریحی برای مسافران و گردشگران میباشد.

آدرس این هتل: بندرعباس، میدان انقلاب./ تلفن تماس: 13342201 -076

  • هتل امین: هتل امین در مرکز شهر بندرعباس قرار دارد و از لحاظ امتیاز دوستاره میباشد. این هتل از نظر کیفیت و ارایه خدمات نیز در سطح معمول قرار دارد.

آدرس این هتل: بندرعباس، بلوار امام خینی، خیابان دانشگاه. / تلفن تماس: 12244305 -076

  • هتل آتیلار: هتل آتیلار در شهر قرار دارد و به مراکز خرید بسیار نزدیک است. این هتل از لحاظ امتیاز چهار ستاره است و بلندترین هتل در شهر بندر عباس میباشد.

آدرس این هتل: بندرعباس، میدان هفده شهریور، کوچه اداره پست. / تلفن تماس: 12227420 -076

  • هتل بین المللی خلیج فارس: هتل خلیج فارس در نزدیکی اسکله دریای شهید رجایی قرار دارد. این هتل از لحاظ امتیاز پنج ستاره است و از نظر موقعیت نزدیک فرودگاه قرار دارد. این هتل بیشتر مناسب کسانی است که به قصد کار به این بندر سفر میکنند.

آدرس این هتل: بندرعباس، 13 کیلومتر اسکله شهید رجایی. / تلفن تماس: 12234280 -076

  • هتل آپارتمان مریم: هتل مریم از لحاظ امتیاز دوستاره میباشد هم چنین فاصله ی این هتل تا فرودگاه حدودا 25 دقیقه میباشد. این هتل امکانات رفاهی و سرویس دهی خوبی دارد.

آدرس این هتل: بندرعباس، بلوار طالقانی، کنار مسجدجامع اهل سنت. / تلفن تماس: 44421111 -076

شما عزیزان میتوانید با توجه به مقصودتان از سفر به این شهر زیبا، سوییت یا هتل نزدیک دریا، فرودگاه، یا در مرکز شهر رزرو کنید.

غذاهای معروف بندرعباس:

شهر بندرعباس یکی دیگر از شهرهای ایران است که غذاهای محلی متنوعی دارد. هنگام سفر به این بندر زیبا حتما این غذا های خوشمزه را امتحان کنید.

هواری: هواری یکی از غذاهای محلی و خوشمزه بندرعباس میباشد. این غذا ترکیبی از سبزی مخصوص، ماهی، ادویه جات مخصوص جنوب و برنج است. این غذا گاهی اوقات نیز با میگو پخته میشود.


بیشتر بخوانید: مکان های دیدنی بندرعباس


مهیاوه: مهیاوه در بندر عباس به عنوان یک سس با برنج یا نان سرو میشود. البته این سس بینظیر با پودر ماهی(ساردین)، خردل، گشنیز و فلفل تند تهیه میشود و باید حدود یک ماه در ظرفی دربسته داخل آفتاب قرار داده شود تا آماده ی مصرف شود.

برنج دیشو,راهنمای سفر به بندرعباس

برنج دیشو

برنج دیشو: برنج دیشو یکی از غذاهای محلی بندرعباس که همراه با ماهی سرو میشود. برنج دیشو در واقع ترکیب برنج با شیره خرماست، یعنی هنگام پخت برنج از شیره خرما استفاده میشود. هنگام سفر به این شهر حتما این پلوی شیرین خوشمزه را امتحان کنید.

موفلک: موفلک در بندرعباس یک خوراک محلی خوشمزه میباشد. این خوراک خوشمزه ترکیبی از گندم پرک شده، تخم گشنیز، پیاز و ماهی است.

بلالیت: بلالیت در بندرعباس بیشتر به عنوان عصرانه یا صبحانه مصرف میشود. ترکیبات این غذا ماکارونی، هل، گلاب، شیره و شکر میباشد. بد نیست این صبحانه ی شیرین را تست کنید.

زیبون: زیبون غذایی محلی با ترکیب سیب زمینی سرخ شده، ماهی و رب گوجه فرنگی با پلو میباشد.

هزاری: هزاری نیز یکی از غذاهای محلی شهر بندرعباس است که مانند اسمش، طعم جالبی هم دارد. هزاری ترکیبی از ماهی، پودرلیمو، فلفل دلمه ای و برنج میباشد.

عنکاس: عنکاس به عنوان یک خوراک در بندرعباس سرو میشود. این خوراک ترکیبی از سیب زمینی، پیاز، فلفل سبز با ماهی پخته شده در شیره خرما میباشد.

غذاهایی که برای شما در این مطلب گفته شد، از معروفترین غذاهای بندرعباس میباشد که با یکبار امتحان شما هم، طرفدارشان میشوید.

برای سفر به تبریز می‌توانید بلیط هواپیما اصفهان بندرعباس را از گت بیلیت تهیه کنید.

سوغات بندرعباس:

در شهر بندرعباس علاوه بر غذا، سوغات این شهر هم تنوع بالایی دارد مثل صنایع دستی یا خوراکی های این شهر زیبا.

حصیر: در شهر بندرعباس با استفاده از برگ درختان خرما در این منطقه سبد، زیرانداز و وسایل حصیری دیگری درست میشود که از سوغات رایج این منطقه میباشند.

خوس دوزی: یکی دیگر از هنرها و سوغات این شهر است. خوس دوزی در واقع طرح های ایجاد شده بر روی پارچه های مخمل یا تور به وسیله نخ های رنگی پلاستیکی میباشد.

گلابتون دوزی: از هنرهای دیگر این شهر است که با نخ های ظریف طلایی بر روی انواع پارچه ها طرح های مختلف و زیبایی داده میشود.

بادله دوزی: اگر هنگام سفر به لباس های مردم این شهر توجه کنید بر روی آنها طرح های رنگی مختلفی گلدوزی شده است که اشکال این لباس ها با نخ هایی از جنس ابریشم میباشند. طراحی این لباس های زیبا هنر دست مردم بندرعباس بوده و میتواند سوغاتی زیبایی برای دوستانتان باشد.

صنایع دستی دریایی: مردم هنرمند بندرعباس با صدف ها، مرجان ها و… وسایل تزیینی بسیار زیبایی درست میکنند که این وسایل زیبا یکی دیگر از سوغات پرطرفدار این شهر میباشند.

چنته,راهنمای سفر به بندرعباس

چنته

چنته: چنته ها که بر روی دارهای زمینی بافته میشوند اشکال هندسی هستند که با وسیله های دیگر مانند منگوله های رنگی تزیین میشوند.

حالا نوبت میرسه به خوراکی های خوشمزه این شهر که علاوه بر سوغاتی به کشورهای دیگر هم صادر میشوند.

مرکبات بندرعباس: از مرکبات معروف شهر بندرعباس میتوان به نارنگی، پرتقال، گریپ فروت، نارنج، لیمو ترش و لیمو لیسبون اشاره کرد.

خرمای بندرعباس: شهربندرعباس منطقه ای گرمسیر است به همین دلیل خرما در این مناطق بیشتر کاشته میشود. خرمای بندرعباس انواع مختلفی دارد مانند مضافتی، پیارم، خنیزی و کریته.

زیتون بندرعباس: این میوه در بندرعباس بر خلاف اسمش شکلی شبیه گلابی با پوسته ای زرد رنگ دارد و مزه ی آن ملس(ترش و شیرین) میباشد، به علاوه این میوه ی خوشمزه عطر خوبی هم دارد که تا چندساعت بوی آن ماندگار است.

ماهی و میگو: شهر بندرعباس با توجه به موقعیت مکانی که دارد(کنار دریای خزر) یکی از منابع ماهی و میگو میباشد. از معروف ترین ماهی های این شهر میتوان ماهی ساردین، تن، سرخو و… را نام برد.


بیشتر بخوانید: معرفی فرودگاه بندرعباس


رستوران های معروف بندرعباس:

رستوران بادگیران: این رستوران از معروفترین های بندرعباس میباشد که در آن انواع غذاهای ایرانی و دریایی سرو میشود. هنگام سفر به این شهر حتما غذاهای بادگیران را امتحان کنید. آدرس:  بندرعباس، ابتدای جاده میناب، جنب بنیاد بتن، داخل کوچه.

رستوران فانوس: رستوران فانوس به این صورت است که شب ها فست فود و در روز غذاهای ایرانی در این رستوران سرو میشود. محیط این رستوران دنج و آرام همراه با پخش موسیقی زنده میباشد. آدرس: بندرعباس، میدان 17 شهریور.

رستوران داریوش: این رستوران زیبا با محیطی دلنشین و سنتی در نزدیکی بندر شهید رجایی قرار دارد. کیفیت غذایی این رستوران خوب و تنوع غذایی بالایی به همراه دارد. آدرس: بندرعباس، بزرگراه شهید رجایی.

رستوران سامکو: در این رستوران زیبا تنها غذاهای دریایی سرو میشود و اگر شما به این نوع غذاها علاقه مند هستید حتما یک سری به سامکو بزنید. آدرس: بندرعباس، بلوار امام حسین، الهیه جنوبی.

رستوران هشت بهشت: رستوران هشت بهشت در بندر عباس به کباب های خوشمزش معروف است و یکی از رستوران های پرطرفدار این شهر میباشد. آدرس: بندر عباس، تازیان بالا، قبل از دو راهی کوه گنو.

رستوران هایدا: یکی دیگر از رستوران های معروف بندرعباس که طعم غذاهای دریایی این رستوران تا مدت ها در خاطرتان میماند. آدرس: بندرعباس، بلوار صیادان، بعد از بازار ماهی فروشان.

رستوران باغ نخل: رستوران باغ نخل در هتل هرمز بندرعباس قرار دارد. محیط فوق العاده زیبا و چشمگیر این رستوران میتواند خاطره ای زیبا از این سفر برای شما رقم بزند. آدرس: بندرعباس، میدان انقلاب، هتل هرمز.

بیمارستان ها و مراکز درمانی بندرعباس:

بیمارستان امام رضا: بندرعباس، بلوار امام خمینی، نایبند شمالی، پشت امامزاده سید مظفر. / تلفن تماس: 33333338 -076

بیمارستان خلیج فارس: بندرعباس، بلوار پردیس/ تلفن تماس: 36670280 -076

بیمارستان ام لیلا: بندرعباس، بلوار امام خمینی، نایبند شمالی/ تلفن تماس: 33353055 -076

بیمارستان صاحب الزمان: بندرعباس، بلوار پاسداران، سه راه 22 بهمن، بلوار بسیج/ تلفن تماس:32624012 -076

بیمارستان کودکان: بندرعباس، بلوار امام خمینی، گل شهر شمالی / تلفن تماس: 33666240 -076

بیمارستان خاتم الانبیا: بندرعباس، بلوار امام خمینی، جنب فرماندهی انتظامی/ تلفن تماس: 21825620 -076

درمانگاه ایران زمین: بندرعباس، گل شهر شمالی، خیابان مصطفی خمینی، خیابان هویزه، مقابل شهرداری منطقه یک / تلفن تماس: 33624258 -076

درمانگاه فرهنگیان: بندرعباس، بلوار امام خمینی، پشت اداره دارایی/ تلفن تماس: ۳۲۲۲۰۳۹۹ -076

درمانگاه شبانه روزی سینا: بندرعباس، خیابان شریعتی، چهارراه فاطمیه/ تلفن تماس: ۳۲۲۴۱۳۸۸ -076

درمانگاه شبانه روزی رسالت: بندرعباس، خیابان رسالت شمالی/ تلفن تماس: ۳۳۶۶۱۴۷۲ – 076

درمانگاه دکتر قریب: بندرعباس، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، کوچه بینش ۹. / تلفن تماس: ۳۲۲۴۵۴۱۰ -076

درمانگاه پلی کلینیک تخصصی ولیعصر: بندرعباس، بلوار جمهوری اسلامی، امیر آباد/ تلفن تماس: ۳۳۵۵۳۹۰۴ – 076

مکان های دیدنی معروف بندرعباس:

بندرعباس علاوه بر دریا و ساحل دیدنی و زیبای آن، مکانهای تفریحی و تاریخی زیادی نیز دارد که در زیر معرفی شده اند.

عمارت کلاه فرنگی: یکی از مکانهای دیدنی و قدیمی شهر بندرعباس که قدمت آن به دوره صفویه باز میگردد. این عمارت دیدنی در قدیم مرکز تجارت های داخلی و خارجی بوده است.

مسجد جامع دلگشا: این مسجد زیبا در سال 175 هجری قمری ساخنه شده است. معماری زیبای این مسجد و ساختش، یکی دیگه از مکانهای دیدنی این شهر است.

معبد هندوها,راهنمای سفر به بندرعباس

معبد هندوها

معبد هندوها: این معبد دیدنی در سال 1310 توسط هندی های سکن در آن شهر ساخته شده و امروزه به عنوان یک موزه شناخته میشود.

غار نمکی خرسین، گنبد سرخ، آبشار پلکانی، آبشار تزرج، قلعه فین، صید مشتا، موزه مردم شناسی و چشمه آبگرم گنو از مکانهای جذاب و دیدنی این شهر است که پیشنهاد میشود درطول سفر از این مکانها نیز دیدن کنید.

مراکز خرید معروف بندرعباس:

مرکز خرید زیتون: بندرعباس، بلوار امام خمینی.

مجتمع تجاری رویال: بندرعباس، میدان شهدا، به سمت بلوار امام خمینی، مجتمع تجاری رویال.

مرکز خرید نیلی: بندرعباس، بلوار طالقانی.

مرکز خرید ستاره شهر: بندرعباس، میدان 17 شهریور.

مرکز خرید نخیل: بندرعباس، چهار راه نخل ناخدا، مقابل جهاد دانشگاهی.

سیتی سنتر: بندرعباس، میدان 17 شهریور.

بازار لاری ها: بندرعباس، بلوار امام خمینی.

بازار ماهی: بندرعباس، بلوار طالقانی، بعد از بازار سنتی.

بازار سنتی: بندرعباس، بلوار طالقانی.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *