معرفی فرودگاه بندرعباس

5/5 - (21 امتیاز)

معرفی فرودگاه بندرعباس، شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان در جنوب ایران با فاصله 10 متری از دریا قرار گرفته است. قدمت این شهر به قرن هشتم باز میگردد. آب و هوای این شهر به دلیل نزدیکی به دریا گرم و مرطوب میباشد.

نام قدیمی این بندر گمبرون بوده و در سال 1662 م به دستور شاه عباس صفوی به بندرعباس تغییر یافت. اطراف شهر بندرعباس نیز بندر لنگه، بندر خمیر، جزیره قشم و خلیج فارس قرار گرفته اند. بندرعباس علاوه بر دریا و مکان های تفریحی که دارد به عنوان یک مرکز تجارت مهم نیز در ایران شناخته شده است. هرساله مسافران زیادی به منظور تفریح و یا تجارت وارد این شهر میشوند.

اطراف بندرعباس سه بندر تجاری مهم به نام های بندر شهید رجایی، حقانی و باهنر هم قرار دارد که از بنادر مهم بندرعباس هستند و این شهر را به منطقه ی اقتصادی معادن و فلزات، کشتی سازی و تجارت(صادرات و واردات کالا) تبدیل کرده اند. سفر به بندرعباس یه صورت زمینی، هوایی یا قطار امکان پذیر است. فرودگاه بین المللی بندرعباس یکی از فرودگاه های مهم ایران است که در آن مسافر و کالا جا به جا میشود.

معرفی فرودگاه بندرعباس,تاریخچه فرودگاه بندرعباس,اطلاعات فرودگاه بندرعباس,ترمینال های فرودگاه بندرعباس,شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه بندرعباس,بندرعباس,فرودگاه بندرعباس

معرفی فرودگاه بندرعباس

تاریخچه فرودگاه بندرعباس

معرفی فرودگاه بندرعباس، فرودگاه بین المللی بندرعباس در مرکز استان هرمزگان قرار دارد، ششمین فرودگاه بین المللی ایران میباشد. بندرعباس یکی از شهرهای معروف کشور از لحاظ تجارت و کسب وکار میباشد. برای اولین بار این فرودگاه در 25 کیلومتری بندرعباس، در شهری به نام بندکناران (بین سال های 1339 تا 1346) ساخته شد. اولین پروازهای هوایی که در این فرودگاه انجام گرفت با هواپیماهای DC3 و DC6 بود.


بیشتر بخوانید: مکان های دیدنی بندرعباس


از سال 1346 تا 1349 کار انتقال فرودگاه به محل کنونی(5 کیلومتری مرکز شهر) به مساحت 4.481 هکتار صورت گرفت و در آخر سال 1349 ساخت این فرودگاه به پایان رسید، البته در سال 1350 ساخت ساختمان مرکزی تمام شد. موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین المللی با عرض 271307N و طول 562239E میباشد. هواپیماهایی که اکنون در این فرودگاه پرواز دارند شامل ATR، 28F، 727، F100، C130، 154TU، 50F، 300A، 320A، 310A، AN74، 26AN هستند. از مهم ترین دروازه های ورودی مسافر و ترافیک کالا، فرودگاه بین المللی بندرعباس میباشد. این فرودگاه هفتگی حدود 250 پرواز با مقاصد داخلی و خارجی را شامل میشود.

براساس آمار گرفته شده از این فرودگاه بین المللی درسال 2016 م حدود 11 هزار پرواز در این مکان انجام شده است. به همین خاطر فرودگاه بین المملی بندرعباس، یکی از فرودگاه های شناخته شده ایران است که بیشترین تردد را دارد. آمار های گرفته شده از این فرودگاه نشان میدهد که حدود 14.5 درصد پروازها و حدود 12 درصد تعداد مسافران به این شهر بیشتر شده است. از ساخت این فرودگاه 50 سال میگذرد و از آنجایی که این مکان جز یکی از فرودگاه هایی است که بیشترین رفت و آمد را دارد، تصمیم بر توسعه این فرودگاه بین المللی گرفته شده است.

اولین قدم برای توسعه این فرودگاه، گسترش آن است که طی توافق نامه ای 290 هکتار زمین به محیط فرودگاه اضافه شد. یکی دیگر از مهمترین پروژه های فرودگاه، توسعه پارکینگ هواپیما (اپرون) است که در حال اجراست. فرودگاه بین المللی بندرعباس با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارد عضو AITA میباشد.


در صورتی که قصد دارید از تهران به بندرعباس سفر کنید می توانید بلیط هواپیما تهران بندرعباس را از گت بیلیت به صورت 24 ساعته و آنلاین خریداری کنید.


معرفی فرودگاه بندرعباس,تاریخچه فرودگاه بندرعباس,اطلاعات فرودگاه بندرعباس,ترمینال های فرودگاه بندرعباس,شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه بندرعباس,بندرعباس,فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بندرعباس

اطلاعات فرودگاه بندرعباس

نام فرودگاه بین المللی بندرعباس:  Bandar Abbas International Airport

ارتفاع از سطح دریا: 7 کیلومتر

کد یاتا: GDS

کد ایکائو: OIKB

نوع فرودگاه: نظامی و عمومی

نشانی: بندرعباس، بلوار امام خمینی، بلوار 15 خرداد

اطلاعات پرواز: 199 (گویا)

تماس با اطلاعات پرواز فرودگاه: 633611020 -076

تماس با دفتر مدیر کل فرودگاه: 633611000 -076

تماس با مدیر ترمینال فرودگاه: 633611040 -076

نشانی اینترنتی فرودگاه بین المللی: www.bandarabbas.airport.ir


همچنین بخوانید: راهنمای سفر به بندرعباس


ترمینال های فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بین المللی بندرعباس در حال حاضر فقط دو ترمینال اصلی دارد.

پروازهای خارجی فرودگاه در ترمینال شماره یک صورت میگیرد.

پرواز های داخلی فرودگاه در ترمینال شماره دو صورت میگیرد.

مقاصد پرواز:

در حال حاضر فرودگاه بین المللی بندرعباس 150 پرواز در هفته و 21 پرواز در روز دارد. در صورتی که قصد خرید بلیط ارزان هواپیما را دارید میتوانید از گت بیلیت خریداری کنید.

مقصد پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی شامل فرودگاه های تهران، مشهد، اصفهان، چابهار، کیش، جزیره ابوموسی، شیراز، رشت، ساری، اهواز، زاهدان، تبریز، کرمانشاه، یزد و مهرآباد میباشد.

مقصد پرواز های خارجی فرودگاه بین المللی بندرعباس شامل فرودگاه های کلمبو، شارجه، مسقط، مدینه، دوحه، دمشق، کراچی، دبی و استانبول میباشد.

مقصد پروازهای بین المللی فرودگاه بندرعباس نیز شامل پاکستان، هند و کشورهای حوزه خلیج فارس میباشد.

معرفی فرودگاه بندرعباس,تاریخچه فرودگاه بندرعباس,اطلاعات فرودگاه بندرعباس,ترمینال های فرودگاه بندرعباس,شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه بندرعباس,بندرعباس,فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بندرعباس

امکانات رفاهی و پزشکی فرودگاه بندرعباس

امکانات رفاهی فرودگاه بین المللی بندرعباس شامل مواردی چون شعبات بانکی(بانک ملی) ، دفاتر فروش بلیط، رزرو و پذیرش مسافر در هتل ها، رستوران ها و بوفه ها، کافی شاپ، پارکینگ، قسمت نگهداری اشیا گمشده، اجاره خودرو، وسیله حمل و نقل(تاکسی و اتوبوس)، غرفه های تجاری و میز خدمات الکترونیکی میباشد.

میز خدمات الکترونیکی فرودگاه مواردی مانند اعلان پروازها، خدمات ترافیک هوایی، ارایه مجوز تردد دستی است.

اشیا گمشده در فرودگاه بین المللی بندرعباس تحویل بخش حراست داده میشوند اما در صورتی که آنها جز وسایل شخصی مانند موبایل یا… باشند به بخش حراست سپاه تحویل داده میشوند.

توجه به سلامت مسافران یکی دیگه از مواردی است که باعث ساخت اورژانس در فرودگاه بین المللی بندرعباس شده است. علاوه بر حضور پزشک در اورژانس، از امکانات پزشکی میتوان به آمبولانس و انجام کمک های اولیه اشاره کرد.

شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه بندرعباس

شرکت های هواپیمایی فعال فرودگاه بین المللی بندرعباس شامل:

شرکت های هواپیمایی اترک ، ایران ایر، کاسپین، نفت ایران، آسمان، آتا، تابان، کیش ایر، ماهان، ایران ایر تور، قشم ایر، معراج، سپهران، وارش، زاگرس، صعودی و فلای دبی میباشند.

شما عزیزان برای رفتن به فرودگاه بین المللی بندرعباس میتوانید از وسایل نقلیه مانند تاکسی و اتوبوس استفاده کنید.

 

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *