گت بیلیت خرید آسان و مطمئن بلیط

معرفی فرودگاه کرمانشاه

5/5 - (24 امتیاز)

معرفی فرودگاه کرمانشاه، کرمانشاه با مساحت 93.389.956 مترمربع و 1200 متر ارتفاع از سطح دریا در غرب کشور قرار دارد. قدمت این شهر به 200 سال می‌رسد و در دوران ساسانیان، صفویان، افشار و قاجاریان از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. این شهر از سمت شمال با کردستان، از سمت شرق با استان همدان، از سمت غرب با کشور عراق و از جنوب با استان‌های ایلام و لرستان همسایه است.

آب و هوای کرمانشاه به دلیل اینکه به رشته کوه‌های زاگرس نزدیک است، معتدل و کوهستانی است. کرمانشاه یکی از شهرهای بزرگ ایران و بر اساس آمار به دست آمده نهمین شهر پرجمعیت کشور است. اکثر مردم این شهر، کردها هستند و گویش آن‌ها با لهجه کردی، فارسی، لکی، سنجابی و کلهری می‌باشد.

تابستان‌های این شهر نسبتا گرم و زمستان‌های آن نسبتا سرد و پر بارش است با این حال بهترین زمان سفر به این شهر فصل بهار و پاییز است. کرمانشاه این شهر کهن یکی از مهم‌ترین شهرهای غرب کشور است و دارای جاذبه‌های تاریخی و دیدنی بسیاری است. برای سفر به این شهر زیبا میتوانید از وسایل نقلیه مختلف استفاده کنید. سفر با هواپیما یکی از آسان‌ترین راه‌های مسافرت است که شما را خیلی سریع به مقصد مورد نظر می‌رساند. فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، یکی از فرودگاه‌های مهم کشور است که در ادامه‌ی این مطلب به شما معرفی شده است.

تاریخچه فرودگاه

در سال 1350 اقدامات احداث فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه (شهید اشرفی اصفهانی) در محله‌ای به نام مراد آباد با مساحت 200 هکتار شروع شد و حدود 24 سال طول کشید تا ساخت آن تکمیل شود و سرانجام در سال 1374 افتتاح شد. این فرودگاه در شمال شرقی شهر کرمانشاه قرار گرفته است. مساحت پارکینگ هواپیمایی این فرودگاه به 3.8200 مترمربع و طول باند 3.400 مترمربع بود و در سال 1386 مساحت این فرودگاه به 237 هکتار رسید.

فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه در طول مدت زمان 10 سال اولیه افتتاح خود یعنی در سال 1384 به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین فرودگاه‌های کشور شناخته شد. این فرودگاه به غیر از استان خود بخش عظیمی از حمل‌ونقل هوایی مردم استان‌های کردستان، خرم آباد، ایلام و کشور عراق (زائران عتبات عالیات) را انجام می‌دهد.فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه هشتمین فرودگاه پر رفت و آمد ایران است.

فرودگاه کرمانشاه

از سال 1395 تا سال 1396 این فرودگاه با رشد 45 درصدی جابه‌جایی مسافران، به عنوان یکی از فرودگاه‌های مهم غرب کشور شناخته شد. همچنین حدود 300.000 مسافر خارجی و داخلی در 6 ماه اول سال 1396 بر اساس آمار به دست آمده در این فرودگاه جابه‌جا شده‌اند. در سال 2016 تعداد نشت و برخاست‌های این فرودگاه نزدیک به 5.406 پرواز بوده است و در آخر حدود 3.5 میلیون نفر در این فرودگاه جابه‌جا شده‌اند. به دلیل موقعیت هوایی مناسبی که فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه دارد به طور میانگین در طول هفته حدود 140 پرواز در آن صورت می‌گیرد.


بیشتر بخوانید: هزینه سفر به کرمانشاه


اطلاعات فرودگاه

ترمینال‌های فرودگاه

معرفی فرودگاه کرمانشاه، فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه دارای دو ترمینال به منظور انجام پروازها می‌باشد. یکی از ترمینال‌ها مخصوص انجام پروازهای خارجی و بین‌المللی است و در ترمینال دیگر پروازهای داخلی فرودگاه صورت می‌گیرد. در ترمینا‌های فرودگاه بخش چک این قرار دارد که در این قسمت توسط مسئولین بلیط‌های هواپیمایی، پاسپورت و ویزای مسافران چک می‌شود.

مقاصد پروازی فرودگاه

مقصد پروازهای داخلی فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه شامل شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، یزد، اهواز، شیراز، کرمان، گرگان، بندرعباس، عسلویه، ارومیه، دزفول، سیرجان، ایلام، بوشهر، چابهار، زاهدان و کیش می‌باشد.

مقصد پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه نیز شامل نجف، بغداد، جده، سلیمانیه، دمشق، دبی، آتاتورک و استانبول می‌باشد.

فرودگاه کرمانشاه

امکانات رفاهی و پزشکی فرودگاه

از امکانات رفاهی فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه که جهت رفاه حال مسافران عزیز در نظر گرفته شده است شامل موارد زیر می‌باشند:

وجود شعبه‌ی بانک ملی در محوطه‌ی فرودگاه که دسترسی شما به بانک و انجام کارهایتان را برای شما آسان‌تر می‌کند.

 وجود شعبه‌ی ارز بانک ملت که در ترمینال پروازهای خارجی قرار دارد.

وجود بوفه، رستوران و کافی‌شاپ، نمازخانه، بخش اشیا گمشده، پارکینگ شبانه روزی، سالن ترانزیت، اتاق سیگار، اینترنت رایگان، دستگاه‌های خودپرداز، خدمات vip و دفاتر شرکت‌های هواپیمایی جهت خرید بلیط یا اطلاع از برنامه پروازهایتان از دیگر امکانات این فرودگاه است.


بیشتر بخوانید: مکان های دیدنی کرمانشاه


فرودگاه کرمانشاه

شرکت‌های هواپیمایی مستقر فرودگاه

در مقاله معرفی فرودگاه کرمانشاه به لیست شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه کرمانشاه خواهیم پرداخت که تاکنون 12 شرکت هواپیمایی فعال در فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه قرار دارند که پروازهای این فرودگاه توسط آن‌ها صورت می‌گیرد.

این شرکت‌های هواپیمایی شامل موارد زیر می‌باشند:

شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی آتا، هواپیمایی تابان، هواپیمایی هسا، هواپیمایی نفت، هواپیمایی معراج، هواپیمایی ایران‌ایر تور، هواپیمایی کیش‌ایر، هواپیمایی قشم‌ایر و هواپیمایی ترکیش ایرلاینز.

شما عزیزان برای رفتن به فرودگاه بین المللی کرمانشاه میتوانید از وسایل نقلیه مانند تاکسی و یا اتوبوس در هر نقطه‌ای از شهر استفاده کنید و مسیرهای دسترسی به این فرودگاه در پایین برای شما دوستان مشخص شده است.

خروج از نسخه موبایل