مکان های دیدنی باغ ملک

مکان های دیدنی باغ ملک خوزستان

3.7/5 - (9 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم تا از زیبایی‌ها و مکان های دیدنی باغ ملک خوزستان صحبت کنیم. این شهر در فاصله حدود ۱۲۰ کیلومتری اهواز واقع و دارای آب و هوای معتدل است. باغملک در قدیم «جانکی» نام داشته و نخستین باغ پهناور و متعلق به حکمران آن منطقه بوده است. «رودخانه رود زرد» که از دره مجاور روستای مال آقا می‌گذرد، از این منطقه، گردش‌گاهی مصفا ساخته است.

جذابیت های گردشگری باغ ملک

  • پل بند مربوط به دوره افشاریه و در منطقه برم جمال باغ ملک واقع است
  • کوشک ارغوانی واقع در ارتفاعات مشرف به رودخانه ابوالعباس
  • تنگ تهی در ۳ کیلومتری شرق روستای مال آقا واقع است. تنگ تهی دره ای به طول ۵ کیلومتر است.تهی در گویش محلی همان تیهو است که نام پرنده معروفی شبیه کبک و کمی کوچکتر از آن است.
  • قلعه کوشک دالخونی
  • امام زاده عبدالله در دامنه کوه بارنگون

روستای مال آقا

مال آقا روستایی در ۳۲ کیلومتری باغ ملک با بافت سنتی است. مال آقا در منطقه کوهستانی از رشته کوههای زاگرس جای گرفته که رودخانه ای مواج و سرد از کنار آن می گذرد و مسیر فرح بخشی را ایجاد کرده و همه ساله در بهار و تابستان گردشگران بسیاری به این مکان خوش آب و هوا سفر می کنند. در مسیر رسیدن به این روستا، تپه ها، کوهها، نسیم خنک کوهستان و جنگلهای انبوه بلوط خودنمایی می کند. مسیر مصفا و پر پیچ و خم در میان کوه ها نشان از بکر بودن منطقه دارد. این روستا از جمله مکان های دیدنی باغ ملک است.

روستای مال آقا

روستای مال آقا

روستای رباط حضرت سلیمان

یکی دیگر از مکان های دیدنی باغ ملک روستای رباط حضرت سلیمان است. این روستا در ۱۵ کیلومتری باغملک در حاشیه رودخانه ابوالعباس واقع و هر سال گردشگران زیادی در بهار و تابستان به این منطقه سفر می کنند. فاصله رباط حضرت سلیمان تا مال آقا حدود ۲ کیلومتر است. این روستا سرسبز و کوهپایه ای بوده و دارای آب و هوای مطبوعی است.

روستای رباط حضرت سلیمان

روستای رباط حضرت سلیمان

آبشارهای تنگ کرد

در ناحیه شمال شرقی قلعه تل منطقه ای به نام تنگ کرد قرار دارد که گردشگران و طبیعت گردان برای تماشای مناظر دیدنی و آبشارهای بلند آن حاضرند از رودخانه و تنگه های خطرناک عبور کنند. این منطقه سرسبز دارای شیب خطرناک است و در برخی مناطق ممکن است حتی مجبور شوید برای ادامه راه از عرض رودخانه عبور کنید.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *