گت بیلیت خرید آسان و مطمئن بلیط

جاهای دیدنی بندر انزلی

جاهای دیدنی بندرانزلی

جاهای دیدنی بندرانزلی

4.6/5 - (11 امتیاز)

بندر انزلی یکی از شهرستان های استان گیلان است. جاهای دیدنی بندر انزلی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این جاذبه ها مزیت های مختلفی با یکدیگر خواهند داشت و می توانید با گشت و گذار در آنها بهترین لحظات را برای خود تداعی نمایید. جاهای دیدنی بندر انزلی را می توان به دو نوع تاریخی و طبیعی دسته بندی نمود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را خواهند داشت. این شهر برای کلیه علاقمندان به طبیعت گردی مناسب ترین انتخاب خواهد بود چرا که می توانید انواع اقسام رنگ های طبیعت را در آن دیدن کنید.

انزلی مقصد بسیاری از گردشگران خارجی نیز می باشد و به دلیل اینکه دارای لنگرگاه گمرکی است از اهمیت ویژه تجارت نیز برخوردار می باشد. توجه داشته باشید که جاهای دیدنی بندر انزلی آن را به اروپای ایران بدل کرده و همین امر سبب محبوبیت آن در میان مردم شده است.

علاوه بر مناظر طبیعی و تاریخی بخش های ویژه ای برای تفریحات مسافران در نظر گرفته شده و می توانید اوج هیجان را در این مراکز تجربه کنید. دریا یکی از مهمترین دیدنی های انزلی می باشد و به دلیل موج شکن هایی که از سنگ جلوی آب قرار گرفته اند شاهد زیبایی کم نظیری از دریا خواهید بود. در ادامه می خواهیم با برخی از مهمترین جاهای دیدنی بندر انزلی آشنا شویم:

تالاب انزلی

یکی از بهترین جاهای دیدنی بندر انزلی را می توان تالاب این شهر دانست که این تالاب شهرت جهانی داشته و به عنوان یکی از بهترین تالاب های کشور به شمار می رود. این تالاب زیستگاه گونه های بسیاری از پرندگان و موجودات دریایی می باشد و از نظر زیست بومی نیز برای کشور بسیار حائز اهمیت است.

تالاب انزلی

یکی از مواردی که تالاب بین المللی انزلی را به یکی از مهمترین جاهای دیدنی بندر انزلی بدل کرده را می توان وجود لاله های مردابی و نیلوفرهای آبی بر روی این تالاب دانست که فضایی سرسبز و زیبا را بر روی آب به تصویر کشیده و می توانید زیبایی های منحصر به فردی را در این تالاب مشاهده کنید. تالاب بندر انزلی محل زندگی بیش از 50 گونه آبزیان و 100 گونه پرندگان می باشد و به همین دلیل در تمامی مواقع شاهد جریان زندگی در این تالاب خواهید بود.

با بازدید از این تالاب با یک تیر دو نشان خواهید زد و می توانید با بسیاری از پرندگان نایاب نیز آشنا شده و درباره نحوه زندگی آنها نیز اطلاعاتی کسب نمایید. بازدید از این تالاب رایگان بوده و به دلیل نزدیکی به شهر از جمله جاهای دیدنی بندر انزلی شلوغ به شمار می رود.

بلوار ساحلی از جاهای دیدنی بندر انزلی

یکی دیگر از بهترین جاهای دیدنی بندر انزلی را می توان بلوار ساحلی این شهر دانست که می تواند بهترین انتخاب برای تفریح در کنار استراحت کردن باشد. این بلوار را با نام بوستان ساحلی نیز می شناسند که مملو از درختان سر به فلک کشیده و سرسبز بوده و زیبایی های بسیاری برایتان تداعی خواهد کرد.

بلوار ساحلی

بلوار ساحلی بندر انزلی به سبک اروپایی ساخته شده و در زمان احداث آن هیچ پارکی در کشور به این سبک ساخته نشده بود و به همین دلیل می توانید از گشت و گذار در یک پارک متفاوت در این شهر لذت ببرید. یک طرف این پارک را دریا تشکیل داده و قدم زدن در فضای بوستان به دلیل صدای آرامش بخش دریا و سرسبزی درختان می تواند بهترین حس را برایتان داشته باشد و شاید نشستن بر روی نیمکت و تماشای دریا خستگی را از تنتان به در کند.

بوستان ساحلی هدف بسیاری از مردم انزلی نیز قرار می گیرد و در روزها و شب ها شاهد پیک نیک کردن خانواده های بسیاری در این منطقه هستیم و گردشگران نیز از جای جای نقاط کشور به قصد بازدید از این پارک ساحلی به انزلی سفر می کنند. این پارک از نظر موقعیت مکانی نیز مناسب بوده و به همین دلیل می توانید به سهولت آن را هدف قرار دهید.

موزه نظامی از مکان های دیدنی بندر انزلی

یکی دیگر از بهترین جاهای دیدنی بندر انزلی را می توان موزه نظامی این شهر دانست. بی شک موزه ها می توانند یکی از بهترین جاذبه های گردشگری یک شهر باشند و به دلیل اهمیت نظامی شهر بندر انزلی، شاهد وجود موزه نظامی در آن هستیم. همانطور که از نام آن پیداست در این موزه انواع اجناس مربوط به نظامی موجود می باشد و به همین دلیل می توانید با انواع محصولات نظامی در آن بیشتر آشنا شوید.

موزه نظامی از جاهای دیدنی بندرانزلی

این موزه در نزدیکی دریا واقع شده و به دلیل اینکه یک طرف آن سرسبزی های بسیاری دارد شاهد زیبایی های منحصر به فردی از این موزه خواهید بود. نمای بیرونی موزه سفید رنگ بوده و دارای پنجره هایی زیبا می باشد که به گونه ای متوازن در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. موزه نظامی بندر انزلی بین سالهای 1308 تا 1314 به فرمان رضاشاه ساخته شده و می توانید انواع سلاح های دوران صفوی به اینور دیدن کنید. با پرداخت هزینه ای جزئی می توانید از این موزه زیبا دیدن کنید.

کشتی میرزا کوچک خان از جاذبه های گردشگری بندر انزلی

یکی دیگر از مهمترین جاهای دیدنی بندر انزلی را می توان کشتی میرزا کوچک خان جنگلی دانست که این کشتی به عنوان یکی از مهمترین تفریحات در انزلی شناخته می شود و می توانید لذت بخش ترین دقایق سفر خود را در این قایق سپری کنید.

در دریای خزر تنها شاهد کشتی تفریحی میرزا کوچک خان جنگلی هستیم و به غیر از این کشتی نمی توانید کشتی تفریحی دیگری در آب های خزر مشاهده کنید. این کشتی 5 طبقه بوده و دارای 74 متر طول، 12 متر عرض و 20 متر ارتفاع می باشد و به همین دلیل در یک کشتی بزرگ می توانید بخشی از اوقات خود را سپری کنید. کشتی میرزا کوچک خان 250 نفر ظرفیت داشته و به دست بخش خصوصی اداره می شود.

کشتی میرزا کوچک خان

این کشتی خدماتی هم رده با یک هتل 4 ستاره به مسافران ارائه خواهد داد و به همین دلیل هیچگونه کمبودی در این کشتی نداشته و می توانید به سهولت در آن اقامت کنید. با استفاده از این کشتی می توانید در شهر های ساحلی دریای خزر جابجا شده و با گشت و گذار در دریا در هنگام شب نهایت لذت را ببرید. میزان هزینه برای این کشتی با توجه به ویژگی های آن مناسب خواهد بود و در فاصله کمی از شهر قرار گرفته است.

برج ساعت از جاهای دیدنی بندر انزلی

یکی دیگر از مهمترین جاهای دیدنی بندر انزلی را می توان برج ساعت این شهر دانست که این برج از جمله تاریخی ترین سازه های انزلی به شمار رفته و از نظر گردشگری بسیار برای انزلی حائز اهمیت می باشد. توجه داشته باشید که این برج به صورت دایره ای ساخته شده و بخش های پایانی آن مانند یک مکعب می باشد که در هر طرف آن یک ساعت تعبیه شده و هم اکنون نیز به مانند روز اول کار می کند.

برج ساعت در بندر انزلی

این برج در بخش پشتی بازار سپه انزلی قرار گرفته و می توانید پس از بازدید از آن گشتی هم در بازار آن بزنید و این برج بی شک مورد بازدید تمامی گردشگران این شهر قرار خواهد گرفت. این برج به دستور ناصرالدین شاه و در سال 1194 ساخته شده است و می توانید آن را به صورت دو رنگ آبی و سفید مشاهده کنید.

بنای حافظیه انزلی

یکی دیگر از معروف ترین جاهای دیدنی بندر انزلی می توان به بنای حافظیه آن اشاره کرد که دلیل نامگذاری آن را می توان شباهت زیاد آن به معماری حافظیه شیراز دانست. با دیدن این بنا گویی در شیراز خواهید بود و حس و حال خوبی برایتان خواهد داشت و این بخش مورد توجه بسیاری از گردشگران انزلی قرار گرفته و در زمان های قدیم کنسرت های مختلف موسیقی در آن برگزار می شد که از جمله مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود.

بنای حافظیه

این بنا به رنگ سفید بوده و قدمت آن به سال 1311 بر میگردد. دسترسی به این بنا از میدان اصلی شهر ساده بوده و با یک پیاده روی کوتاه مدت می توانید به آن برسید و برای بازدید از آن هیچ گونه هزینه ای از شما دریافت نخواهد شد.

دهکده ساحلی از جاهای دیدنی بندر انزلی

دهکده ساحلی یکی دیگر از بهترین جاهای دیدنی بندر انزلی می باشد که این دهکده در شهرک غازیان انزلی قرار گرفته و این شهرک در سال 48 پدید آمد و شاهد سرسبزی های بسیاری در آن هستیم و گشت و گذار در آن به خودی خود می تواند لذت بسیاری برای گردشگران داشته باشد. این شهرک امروزه دارای انواع اماکن تفریحی و ورزشی بوده و می توانید بهترین غذاهای دریایی را در رستوران های آن میل کنید. این دهکده را می توان یکی از بهترین ها در کشور دانست و بازدید از آن به تمامی گردشگران توصیه می شود.

دهکده ساحلی بندرانزلی

علاوه بر موارد ذکر شده شاهد وجود جاذبه های متعددی در شهر ساحلی انزلی هستیم و جاذبه های بندر انزلی را نمی توان به این موارد نسبت داد چرا که بازدید از پل های زیبا، مراکز خرید، پارک ها، بازار های هفتگی و… می تواند برای گردشگران انتخابی مناسب باشد.

خروج از نسخه موبایل