خرید بلیط چارتری هواپیما

خرید بلیط چارتری هواپیما، تاریخچه آن به این صورت است که اولین پروازهای مسافربری در سال ۱۹۰۹ میلادی مرسوم شد و در واقع می‌توان گفت سندی صادر شده توسط شرکت های هواپیمایی یا آژانس های مسافرتی است، که برای تأیید خریداری یک صندلی در یک پرواز در هواپیما می‌باشد. اغلب از بلیط هواپیما برای دریافت کارت پرواز در فرودگاه استفاده می شود. بلیط‌های هواپیما را می‌توان به ۲ دسته بلیط چارتر و بلیط سیستمی معرفی کرد.

خرید بلیط چارتر

بلیط چارتر چیست ؟ خیلی از افراد که قصد سفر هوایی دارند این سوال برایشان پیش آمده که بیلیت چارتری تهیه کنند یا سیستمی و اینکه کدوم یک به صرفه تر است. اما واژه چارتری به چه معنایی است؟ چارتر به معنای اجاره کردن است و آژانس های هواپیمایی کل صندلی ها یا بخشی از آن را اجاره می کنند و با توجه به تاریخ و میزان تقاضا برای سفر، قیمت آن را کاهش یا افزایش می دهند.

پس نتیجه میگیریم بلیت چارتر قیمت ثابتی ندارد و مدام در حال نوسان است و الزاما بلیت چارتر به معنی ارزان بودن نیست. طبیعتا با این تعریف، شرکت‌های مسافرتی سعی در چارتر کردن پروازهای پرطرفدار، در بازه‌های زمانی مناسبت‌تر دارند. شاید بتوان گفت مزیت این بلیط این است که اگر کمی صبر داشته باشید و جست و جوی خود را افزایش دهید، می توانید بلیط ارزان پیدا کنید. آژانس ها در سایت های مختلفی در رابطه با بلیط های چارتر خود اطلاع رسانی می کنند تا بتوانند آن ها را در زمان خود به فروش برسانند. در نتیجه می توانید با کمی جست و جو سایت هایی را پیدا کنید که لیست پروازهای چارتری را به طول کامل دارند.


جستجو و خرید آسان پرواز چارتر به صورت آنلاین و 24 ساعته در گت بیلیت


خرید بلیط چارتر یا سیستمی هواپیما

اما در مقابل بلیت های سیستمی یا همان بلیت های برنامه شده ای می باشند که قیمت بلیت ها برای مدت یکسال تعیین می گردد و بسته به کلاس پرواز قیمت آنها تغییر پیدا می کند. تاکنون امکان خرید پروازهای سیستمی برای عموم مردم از طریق اینترنت ویا غیر حضوری فراهم نبوده و مسافرین ملزم به مراجعه به دفاتر فروش بلیط هواپیما با مجوز های مخصوص شرکت های هواپیمایی مربوطه بوده اند اما امروزه می توان از طریق سایت های اینترنتی فروش بلیط هواپیما بدون هیچگونه محدودیتی نسبت به خرید بلیط های سیستمی اقدام کرد.

از ویژگی های قابل ملاحظه بلیط های سیستمی می توان به مواردی چون ثبات در قیمت بدون هیچ افزایش نرخ در ایام خاص،امکان رزرو بلیط در بازه تاریخی دور تری نسبت به پرواز های چارتری، شرایط استرداد بلیط عادلانه و حتی باز پرداخت قسمتی از مبلغ پرداختی مسافر در صورت عدم استفاده از پرواز اشاره کرد.

نکته ای که در بیلیت چارتری وجود دارد این است که هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم بلیط ها ارزان تر می شود تا زودتر به فروش برسد اما در فصول پر سفر قیمت آنها افزایش چشمگیری پیدا می کند، با این وجود باید توجه داشت که اگر قصد کنسل کردن بلیط چارتر را داشته باشید بر خلاف بلیت سیستمی که طبق قوانین و مقررات از پیش تعیین شده کنسل می شود بلیت چارتر دارای قانون خاصی نیست و ممکن است چارترکننده هیچ مبلغی را به منظور استرداد به شما پرداخت نکند در واقع یکی از نکات منفی بلیط های چارتر این است که این گونه بلیط ها در اکثر مواقع قابلیت استرداد ندارند.

خرید بلیط چارتری ارزان

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب چه موقع است؟ به طور کلی زمان و فرمول مشخصی برای تمام مقاصد وجود ندارد اما معمولا بلیط‌ها در بازه زمانی ۶۰ تا ۱۵ روز پیش از سفر در گران‌ترین حالت خود هستند. بعد از این زمان‌ چنانچه بلیط‌ های زیادی به فروش‌ نرفته باشد بلیط‌ های چارتری ارزان‌تر خواهند شد. اما در مورد بلیط‌ های سیستمی معمولا خرید آنها قبل از ۶۰ روز مانده به‌ سفر به صرفه‌تر است.

مهمترین مزیت بلیط چارتری این میباشد در صورتی که کمی صبر داشته باشید و جستجو کنید می توانید بلیط ارزان پیدا کنید. آژانس ها در سایت های مختلفی درباره بلیط های چارتر خود اطلاع رسانی می کنند تا بتوانند آن ها را تا روز سفر به فروش برسانند. می توانید با کمی جست و جو سایت هایی را پیدا کنید که لیست پروازهای چارتری را به طول کامل دارند. البته به این نکته توجه داشته باشید که وب سایت گت بیلیت مناسب ترین قیمت بلیط هواپیما را ارایه می دهد. کافی است مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید و قیمت ها را مقایسه کنید.

یکی از معایب استفاده از این بلیط این است که اگر این بلیط را بخرید ولی ناگهان اتفاقی بیفتد و دیگر نخواهید که به سفر بروید نمی توانید این بلیط را کنسل کنید و بلیط تان سوخت می شود. یکی دیگر از معایب این بلیط این است که برای کودکان هیچ تخفیفی وجود ندارد و هزینه بلیط آن ها با بزرگسالان یکسان محاسبه میشود.

بلیط چارتر پرواز,خرید بلیط چارتری هواپیما,خرید بلیط چارتر,خرید بلیط چارتر یا سیستمی هواپیما

بلیط چارتر پرواز

بلیط چارتر پرواز

بلیط چارتر تفاوت دیگری نیز با بلیت سیستمی دارد و آن قیمت بلیت کودک است. در پرواز چارتر قیمت کودک مطابق نرخ بزرگسال محاسبه می شود ولی در بلیت های سیستمی بابت کودک 2 تا 12 سال نرخ کمتری پرداخت می شود بنابراین اگر با کودکتان سفر میکنید شاید به صرفه تر باشد به جای بلیط چارتر بلیت سیستمی تهیه کنید ولی پیشنهاد می شود قیمت بلیط چارتر را محاسبه کنید سپس بلیت سیستمی همان مسیر را با لحاظ کردن بلیط ارزان کودک حساب کرده سپس نسبت به صدور بلیط چارتری یا سیستمی اقدام نمایید.

در مورد نرخ بلیت نوزاد یا همان افرادی که زیر 2 سال سن دارند هیچ گونه تفاوتی بین بلیت چارتر و سیستمی وجود ندارد و حدودا 10 درصد از نرخ بزرگسال برای نوزاد محاسبه می شود و همچنین در نوع خدمات پروازهای چارتر و سیستمی
هیچ فرقی در مدل هواپیما، سرویس دهی، کادر پروازی و سایر موارد پروازی وجود ندارد و شما با خرید بلیط هواپیما چارتر از همان سرویس هایی برخوردار می شوید که در پروازهای سیستمی موجود است.
گت بیلیت همزمان امکان خرید بلیت چارتری و سیستمی را فراهم کرده است تا شما از طریق گت بیلیت با توجه به نیاز خود مناسبترین بلیت را تهیه کنید و شایسته ترین سفر را تجربه کنید.

بلیط چارتر پرواز,خرید بلیط چارتری هواپیما,خرید بلیط چارتر,خرید بلیط چارتر یا سیستمی هواپیما

بلیط چارتری ارزان

بلیط چارتری ارزان

به این نکته باید توجه داشته باشید که معمولا بلیط های چارتر غیرقابل استرداد است اما وب سایت گت بیلیت جهت جلب رضایت مشتریان، تا حد امکان و طبق قوانین چارتر کننده استرداد بلیط چارتر را انجام می دهد.

این نکته قابل ذکر است که بلیط‌های چارتر شامل بلیط‌هایی می‌شود که با نرخ مصوب خریداری شده‌اند. به زبان ساده، استرداد بلیط چارتر شامل بلیط‌هایی که با قیمت‌های خیلی پایین خریداری شده‌اند، نخواهد شد.

نکته مهمی که در خرید بلیط های چارتر باید به آن توجه داشت هزینه جریمه بلیط‌های چارتر از لحظه صدور بلیط در نظر گرفته می‌شود؛ همچنین میزان جریمه را نیز تامین‌کننده‌ها (چارترکننده‌ها) مشخص می‌کنند و وب سایت گت بیلیت در این زمینه دخالتی ندارد. اما به عنوان توضیح کلی هر چه به زمان پرواز نزدیک میشویم درصد جریمه بلیط چارتر بیشتر می‌شود. معمولا در اکثر مواقع در فاصله یک روز مانده به پرواز (و روز پرواز) بلیط چارتر غیرقابل استرداد می‌شود.

پرسش های متداول درباره بلیط چارتر

چرا بلیط چارتر ارزان‌تر است؟

چارترکننده‌ها تمام بلیط‌های هواپیما را می‌خرند تا به مرور بفروشند. هر چه به زمان پرواز نزدیک شویم و بلیط‌ها فروش نرفته باشد، چارترکننده قیمت بلیط‌ها را کاهش می‌دهد. به این ترتیب قیمت بلیط چارتر ارزان می‌شود.

منظور از No-show در بلیط چارتر چیست؟

این اصلاح در حقیقت به معنای مسافری است که پرواز خود را انجام نداده است که اگر این مسافر برای سفر خود بلیط چارتری خریداری کرده باشد این بلیط بطور کامل سوخت خواهد شد و هزینه ای از آن بازگشت داده نخواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب می شود.

آیا خرید بلیط ارزان هواپیما همیشه مقرون به صرفه است؟

خیر، اگر بلیط ارزان هواپیمای شما از نوع چارتر باشد و شما مجبور به لغو سفر خود شوید، باید درصد جریمه بالایی را برای استرداد این بلیط خود بپردازید. از این رو خرید بلیط ارزان هواپیما همیشه نیز مقرون به صرفه نیست. به علاوه اینکه در بلیط های چارتر شما باید برای کودکان بالای دو سال خود نیز یک بلیط تمام بها را خریداری نمایید در حالیکه تعرفه نرخی بلیط کودکان در بلیط های سیستمی کمتر از بزرگسالان است.

آیا پس از خرید بلیط چارتر می توانم نام مسافر را تغییر دهم؟

در بلیط های چارتر تغییر نام مسافر در بلیط، طبق قوانین چارتر کننده قابل پیگیری است. از این رو این درخواست در برخی از بلیط ها با دریافت جریمه امکانپذیر بوده و در برخی دیگر از بلیط ها ممکن نیست.

چگونه در سایت گت بیلیت یک بلیط ارزان هواپیما خریداری کنیم؟

مسیر مورد نظر خود را در سایت جستجو نمایید و سپس فهرست نتایج را بر اساس قیمت مرتب سازی کرده و یا از فیلتر بازه نرخی در این زمینه کمک بگیرید. در این صورت می توانید در زمان کوتاه تری به ارزانترین بلیط های موجود در سایت، دست پیدا کرده و بلیط هواپیما مورد نظر خود را خریداری نمایید.